Przedszkole dla dzieci z autyzmem. Jest więcej chętnych niż się spodziewano

„Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli powstanie nie dwa, jak sądziła dyrekcja ale aż cztery oddziały przedszkolne dla dzieci z autyzmem.” – pisze o potrzebach dzieci autystycznych stalowka.net (9 czerwca 2011 – MRod)


– „Jest naprawdę duże zapotrzebowanie środowiska na przedszkola dla dzieci z autyzmem. W takim oddziale jest od 2 do 4 uczniów. Pracuje z nimi nauczyciel wychowania przedszkolnego i pomoc nauczyciela. Grupy są mało liczne, bo musimy dostosować formę pracy, metody do dzieci” – wyjaśniła nam dyrektor ZS Nr 6 Specjalnych, Barbara Nabrzeska.

Ponadto od 2006 roku przy szkole działa Punkt Konsultacyjny dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin, powołany przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”. Punkt oferuje między innymi pomoc psychologiczną, pomoc pedagogiczną, konsultacje i zajęcia logopedyczne oraz zajęcia rehabilitacji ruchowej.

http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=6774

Od 2006 roku przy szkole działa Punkt Konsultacyjny dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin, powołany przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”.
Fot. Jacek Rodecki

http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=6774
Czwartek, 9 czerwca 2011 r. godz. 16:47     /MRod/

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii lokalne media o autyzmie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s