Pierwsza kula na basenie

1 marca na basenie Pływalni Relax będziemy wodować pierwszą kulę typu waterball. Jest to chyba pierwsza taka kula w mieście, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, przed wakacjami powinniśmy mieć jeszcze trzy.

Kula wodna ma średnicę 2m i jest wykonana z odpornego i wytrzymałego materiału PVC grubości 0.8mm. Zapewnia to bezpieczeństwo zabawy osobom ważącym do 80kg. Wypełnienie jej w całości zajmuje około 1 minuty. Taka ilość powietrza wystarcza na około 30 minut swobodnego oddychania bez uczucia dyskomfortu. Jego zużycie zależy od indywidualnych potrzeb uczestników zabawy w kuli. Dla bezpieczeństwa jednorazowa zabawa w kuli nie powinna przekraczać 15 minut.

Aby zabawa była bezpieczna należy pamiętać, że:

 • Kula wodna może być używana tylko i wyłącznie pod stałym nadzorem osoby dorosłej i obsługiwane wyłącznie przez osoby dorosłe.
 • Kula nie powinna być maksymalnie napompowana – powłoka powinna się uginać po lekkim naciśnięciu palcem.
 • Przeciwwskazania medyczne: nadciśnienie tętnicze oraz choroby serca i tak oczywiste jak pozostawanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Należy zapytać czy osoba korzystająca nie ma zaburzeń uniemożliwiających zabawę.
 • Uważać, aby osoby korzystające z kuli nie miały przy sobie żadnych przedmiotów mogących uszkodzić kulę.
 • Przed wejściem osoby do kuli wodnej należy ustalić znak końca zabawy.
 • Udzielić instrukcji osobie korzystającej, aby spokojnie i powoli wchodziła i wychodziła z kuli, zapewnić, że zabawa jest bezpieczna, a w razie stanów lękowych może w każdej chwili przywołać obsługę i zakończyć zabawę. Jeżeli osoba korzystająca czuje się niepewnie, musi mieć opiekuna monitorującego zabawę.
 • W kuli w jednym czasie może bawić się TYLKO jedna osoba.
 • Nie wolno zbliżać kuli wodnej do źródła ciepła lub ognia i użytkować w temperaturze powyżej +40 °C, a także poniżej +10 °C.
 • Dokładnie i delikatnie zasuwać zamek, bez szarpnięć, sprawdzać czystość zamka, aby między ząbki nie dostał się piasek i inne zanieczyszczenia.Pusta kula musi być przywiązana do trwałego uchwytu w celach bezpieczeństwa i ochronie np. przed silnymi podmuchami wiatru itp.
 • Przechowywać kulę w stanie osuszonym w pomieszczeniach pozbawionych wilgoci.
 • Kulę należy używać zgodnie z jej celem i przeznaczeniem do zabawy.

Kula wodna to wspaniała zabawa. Aby zminimalizować ryzyko związane zabawą w kuli, należy stosować się zawsze do powyższych ostrzeżeń i zasad oraz do poleceń obsługi. Ostrzeżenia, uwagi i instrukcje wspomniane w w/w punktach nie wyczerpują oczywiście wszystkich możliwości zaistnienia niebezpieczeństwa.

Obsługa kuli powinna mieć opanowane zasady udzielania pierwszej pomocy oraz mieć łatwy dostęp do apteczki pierwszej pomocy i sprzętu ratunkowego oraz pamiętać o zabezpieczeniu niepowołanego dostępu do basenu lub innego zbiornika wodnego.

Kula wodna została sfinansowana częściowo z funduszy zadania publicznego na rok 2013 Urzędu Miasta Stalowej Woli a zakupiona w firmie Shiro Networks z Wrocławia.

kulawodna-com-pl-zdjecie-018

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii BASEN, ogłoszenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pierwsza kula na basenie

 1. Mateusz pisze:

  Kula wodna doskonale wpływa na zachowanie kondycji i regenerację siły w mięśniach. Po konsultacji ze specjalistą może nadawać się doskonale do rehabilitacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s