Wyjazd integracyjny 2013

W tym roku wyjazd integracyjny organizujemy wyjątkowo w czerwcu czyli przed wakacjami. Grupa jedzie do ośrodka rehabilitacyjnego w Krasnobrodzie (ok. 110 km) w dniach 8 – 9 czerwca.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „U Buzunów”

 • 22-440 Krasnobród, ul. Lelewela 60
 • tel./fax 84 660-70-49 , tel. kom. 604 486 332, 606 786 332

Ośrodek jest wpisany na listę PFRON, oferuje turnusy ogólnousprawniające i specjalistyczne, zabiegi z zakresu masażu klasycznego, kinezyterapii, hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, hipoterapii, rehabilitacji leczniczej, terapii klimatycznej – specyficzny mikroklimat sprzyjający leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy i alergii, zajęcia rekreacyjne (wycieczki piesze i autokarowe, przejażdżki zaprzęgiem konnym, ogniska z pieczeniem kiełbasek, zabawy taneczne).

Wszystkie obiekty przystosowane są do przyjmowania osób z dysfunkcją narządu ruchu (podjazdy, poręcze, uchwyty).

Ośrodek dysponuje otwartym basenem, 135 miejscami noclegowymi z łazienkami, smaczną domową kuchnią, halą sportową, bazą rehabilitacyjną i dużą ogrodzoną przestrzenią.

Opłaty:

Dzieci z jednym opiekunem włącznie jadą bezpłatnie, drugi opiekun opłaca 100 zł (doba hotelowa). 

W programie wyjazdu:

Oprócz atrakcji ośrodka (basen, ognisko)  zwiedzanie miasta i okolic:

 • Tuż obok zabytkowego spichlerza, w którym znajduje się Muzeum Wieńców Dożynkowych, mieści się mini-ogród zoologiczny. Można tu zobaczyć ciekawe okazy ptactwa – pawie, gołębie, bażanty, kuropatwy i inne.
 • Ścieżka Edukacyjna Dinozaury Krasnobród – w Dolinie św. Rocha. znajduje się 30 prehistorycznych stworzeń. Dinopark otwarty jest od kwietnia do października.
 • Park Linowy jest położony tuż przy brzegu Zalewu Miejskiego a jego trasa została zawieszona w koronach drzew na wysokości od 5-10 metrów nad ziemią. Znajdujące się poniżej mokradła oraz płynąca struga z pewnością dostarczają dodatkowych emocji. Park składa się z 11-tu umiarkowanie trudnych przeszkód a ich pokonanie zajmuje – w zależności od sprawności psychofizycznej uczestników – od 20 minut nawet do ponad 1 godziny. Całość zakończona jest dwoma efektownymi zjazdami tyrolskimi!
  Przed wejściem na platformy każdy z uczestników wyposażony zostaje w kask, uprząż oraz atestowany sprzęt alpinistyczny i przechodzi obowiązkowe szkolenie, instruktorzy zapoznają ich z technikami posługiwania się sprzętem asekuracyjnym.
 •  Ferma Strusi 12 km od Krasnobrodu
  • Barbara i Tadeusz Prusińscy, Szewnia Górna 35, 22-442 Adamów
  • telefon: 84 64 14 015, mobile: +48 504 028 412

Ferma działa od ponad 10 lat i liczy sobie kilka rodzin stada z ptakami ras niebiesko i czarnoszyich. Można kupić jaja strusie konsumpcyjne- 45 – 50 zł, wydmuszki- 30 zł, pióra- od 0,5 – 20 zł oraz inne wyroby ze skóry. Fermę cały czas modernizujemy. Możemy się pochwalić, że jedna z naszych samic w roku 2005 zniosła 83 jaja. Właściciele prowadzą też  działalność agroturystyczną.

 •  Ośrodek hippiczno – rekreacyjny BRETANIA – tuż za miastem
  • Nowa Wieś 72
  • tel. (084) 660 79 32, tel. kom. 601 690 757

Ośrodek hippiczno-rekreacyjny BRETANIA w miejscowości Nowa Wieś koło Krasnobrodu zapewnia wypoczynek dla osób w każdym wieku, jazdę na kucach,  przejażdżki bryczką,  hipoterapię,  imprezy okolicznościowe przy ognisku i grillu. Ośrodek prowadzony jest przez Małgorzatę Dobrut- fizjoterapeutkę, instruktora jazdy konnej i hipoterapii.

Informacje o atrakcjach miasta i okolicy pochodzą ze stron internetowych. Program wyjazdu uzależniony jest od możliwości finansowych, mamy nadzieję, że zbiórka publiczna w czasie Dni Stalowej Woli pomoże zapewnić dzieciom dobry wypoczynek.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii inne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s