terapia Watsu – 19 maj, MOSiR

Przyjdź na bezpłatny Dzień WATSU

Nie musisz umieć pływać, ale nie możesz bać się wody. Czekają na Ciebie pokazy, prezentacja technik w rehabilitacji dzieci i dorosłych, darmowe sesje pod okiem międzynarodowych terapeutów. Od 18 maja będzie trwał Światowy Tydzień WATSU.

Na bezpłatne sesje podczas Dnia WATSU musisz zapisać się wcześniej pod numerami telefonów: Anety Michalak –  602 329 698 lub Krzysztofa Miłkowskiego – 502 541 210.

  • termin: 19 maja w godz. 12:30-16:30.
  • miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli – mały basen.

Na czym to w ogóle polega?
WATSU powstało ok. 33 lata temu. Jego twórcą jest Harold Dull, który studiował w Japonii Zen Shiatsu (technikę masażu) u mistrza Masunagi. Po powrocie do Kalifornii miał dostęp do gorących źródeł i wykorzystał ich właściwości oraz swoją wiedzę. WATSU to forma terapii wodnej opartej na wykorzystywaniu właściwości wody (temperatury, ciśnienia, wyporu) i japońskiego masażu Shiatsu (dosłownie „nacisk palcem”), wykorzystującego tradycyjne nauki medycyny dalekowschodniej i współczesną medycynę. Ciepła woda w temp. 34-35°C jest doskonała do osiągnięcia odprężenia fizycznego i psychicznego. Zmniejsza się napięcie mięśni i poprawia krążenie. Wypór wody przy podtrzymywaniu przez terapeutę pozwala na unoszenie się na powierzchni wody bez utraty równowagi. Opływająca woda podczas ruchów delikatnie masuje ciało. Pod wpływem ciśnienia hydrostatycznego poprawia się jakość oddechu. WATSU to masaż poprzez odpowiedni dotyk i uścisk odpowiednich miejsc na ciele. Podobnie jak w akupunkturze. Dotyk jest pierwszym wrażeniem, którego doświadczamy już w łonie matki. Łagodzi depresje i lęki. Jakość jego właściwości przy sesji WATSU jest lepsza dzięki rozluźnieniu, które jest efektem przebywania w ciepłej wodzie. Sesje składają się z poszczególnych sekwencji połączonych w płynną całość. Oczywiście dostosowane są do potrzeb i kondycji pacjenta.

Pojedyncza sesja wpływa na zmniejszenie nieprawidłowego napięcia w mięśniach, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, redukuje stres i zmęczenie. Seria zabiegów poprawia krążenie, wydolność oddechową, procesy metaboliczne, jakość snu, wpływa na wzmocnienie odporności. Warto dodać, że WATSU wykorzystywane jest do pracy z dziećmi z zaburzeniami psychoruchowymi, osobami po udarze mózgu, porażeniem mózgowym, zwyrodnieniami stawów czy problemami reumatycznymi jako uzupełnienie rehabilitacji.

Pamiętaj!
W celach organizacyjnych na bezpłatne sesje podczas Dnia WATSU musisz zapisać się wcześniej pod numerami telefonów: Anety Michalak –  602 329 698 lub Krzysztofa Miłkowskiego – 502 541 210.
Istnieją również przeciwwskazania do prowadzenia terapii – jak we wszystkich podobnych metodach. Sesji nie wykonuje się w chorobach w stanie ostrym, przebiegających z podwyższoną temperaturą, we wczesnych stanach po urazach, niewyrównanych wadach serca, chorobach nowotworowych, chorobach skórnych i chorobie morskiej. W przypadku chorób nowotworowych przebiegających łagodnie, kobiet po mastektomii czy chorób przewlekłych konieczna jest konsultacja lekarska. Podobnie u kobiet w ciąży.

Stalowowolski Dzień WATSU dofinansowano ze środków Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Powiecie Stalowowolskim.

~ artykuł promocyjny ze strony http://stalowowolski.pl

plakat_watsu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogłoszenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s