zabawa z gliną – 22 maj

IMG_0003 Zapraszamy dzieci z KTA do zabawy z gliną – 22 maja we środę.
Zajęcia odbędą się wspólnie ze stowarzyszeniem Florian w sali przy kaplicy św. Anny w godzinach od 16:30 do 18:30.

Prowadzić je będzie Anita Ryba.

Zajęcia odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z chorobą psychiczną Urzędu Miasta Stalowej Woli.

Jeżeli ktoś nie wie, jak dotrzeć na miejsce spotkania, a przyjedzie autem, najlepiej zaparkować przy budynku Poczty Głównej i przejść przez plac kościoła św. Floriana. Sale znajdują się pod kaplicą św. Anny.

Prace dzieci po wysuszeniu zostaną wypalone w piecu ceramicznym.

IMG_0004

Glina jest idealnym tworzywem do zaspokajania naturalnej potrzeby działania dziecka, rozwija intensywnie małą motorykę, rozwija zmysł dotyku i daje wiele stymulujących wrażeń. Zwiększa się kontrola ruchów i koordynacja wzrokowo–ruchowa, które mają szczególne znaczenie w nauce innych czynności.

IMG_0002Każde dziecko reaguje na nią inaczej. Dzieci nieustannie manipulują, przekształcają, kombinują, sprawia im radość odkrywanie i badanie świata. Glina może mieć różną konsystencję i fakturę, może być miękka, twarda, bardzo plastyczna, ciepła, zimna, może mieć różne kolory, może bardzo brudzić, można ją zgniatać, ściskać, przyklejać kawałki lub wciskać palce. Lepienie, ugniatanie, głaskanie, szczypanie, odciskanie w znacznym stopniu rozwijają motorykę palców i dłoni. Dzieci uczą się stosować nacisk o różnej sile, obserwują opór jaki stawia materiał i zmiany, które same w niej kształtują. Wymaga wysiłku, zaangażowania oraz cierpliwości. Praca z gliną stymuluje wyobraźnię, bo daje możliwość tworzenia rzeczy przestrzennych. Dzieci odkrywają przestrzeń poprzez uświadomienie, że wynik ich pracy można oglądać z wielu stron.

Ceramika to bardzo twórcze doświadczenie – glina daje ogromne możliwości ekspresji.  Praca w tym tworzywie jest dobrym elementem terapii zajęciowej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HARMONOGRAMY ZAJĘĆ, ogłoszenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s