Chcesz mieć wgląd do historii leczenia?

Zintegrowany Informator Pacjenta to system NFZ, do którego można uzyskać dostęp i mieć wgląd w historię leczenia.

W Stalowej Woli działa punkt NFZ przy ulicy 1 Sierpnia 12 (budynek Metalowca). Można tam zgłosić się z dowodem osobistym i uzyskać indywidualny login i hasło dostępu do systemu. Dane są przekazywane w kopercie podobnej do koperty z hasłem do kont bankowych. Punkt działa w dni robocze do 15:30.

Wcześniejsze wypełnienie i wydrukowanie wniosku ze strony https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/ przyspieszy obsługę, ale nie jest wymagane – taki wniosek pracownik NFZ może wypełnić na miejscu.

Poza tym działa również  mobilny zespół ZIP. W najbliższy piątek 13.09.2013 będzie okazja, aby uzyskać dostęp do konta ZIP w budynku Starostwa Powiatowego w godzinach 9.00-14.00.
Drugi taki punkt działać będzie dziś i jutro w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Staszica 4 obok rejestracji Przychodni – stare okienko rejestracji RTG. Wystarczy dowód osobisty.

Osobiste konto ZIP jest na razie dostępne jedynie dla osób pełnoletnich, NFZ przygotowuje tymczasem możliwość dostępu do danych dzieci.

baner-zipPo pierwszym logowaniu należy zmienić hasło z wydruku (jednorazowe) na własne, można też podać adres e-mail służący dla przyszłych zmian hasła (na ten adres mail przyjdzie kod autoryzacji). Pełne dane dotyczące historii leczenia nie są dostępne od razu. Pierwsze logowanie wysyła do systemu zlecenie o uzupełnienie bazy dostępnej pacjentom. Jakby to technicznie nie wyglądało, dane są dostępne dnia następnego.

System pozwala również sprawdzić bieżący stan ubezpieczenia (status eWUŚ)

Zakładka „Gdzie się leczyć” pozwala na łatwe wyszukanie informacji o adresach, telefonach, lokalizacji i godzinach otwarcia przychodni POZ, specjalistycznych, szpitalach oraz opiece w domu pacjenta, placówek diagnostycznych i innych punktów obsługi medycznej.

Niestety sprawdziłem, że poradnie specjalistyczne mają na dziś niekompletną listę specjalności medycznej. Nie ma na tej liście autyzmu ani neurologii dziecięcej ani chorób zakaźnych i pewnie to nie wszystkie braki.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s